Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Bitwa o wozy
Bitwa o wozyW najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Ten rok jest ważny dla naszej małej społeczności nie tylko dlatego, że wybieramy głowę naszego państwa ale również mamy możliwość doposażyć naszą gminę w nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.
Zasady są proste, wystarczy spełnić swój społeczny obowiązek i uczestniczyć w II turze wyborów prezydenckich. Gmina należąca do byłego województwa elbląskiego, która wykaże najwyższą frekwencję otrzyma promesę na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.
Nie bądź obojętny, każdy głos się liczy.
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_wodaOstrzeżenie hydrologiczne:
gwałtowne wzrosty stanów wody
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 35%
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, lokalnie istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.
Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU: 68
Ważne:
Od: 2020-06-22 09:23
Do: 2020-06-23 06:00
synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Krzysztofik
Czas wydania: 2020-06-22 09:23
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaW związku z prognozowanym załamaniem pogody, zwracamy uwagę aby w najbliższych kilkunastu godzinach zachować szczególna ostrożność.
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad.

Źródło:IMGW
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaOd dnia dzisiejszego tj. 17.06 do 21.06 włącznie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.


Źródło:IMGW
Niebezpieczny rój pszczół
Niebezpieczny rój pszczółDzisiaj przed godziną 17 zastęp GBA zadysponowany został do usunięcia niebezpiecznego roju pszczół, który stanowił niebezpieczeństwo dla mieszkańców pobliskich domów w miejscowości Jelonki.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż obecny jest już pszczelarz, w związku z czym naszym zadaniem było zabezpieczenie okolicy przed osobami postronnymi.
Uwaga na burze z gradem
uwaga_burzaW dniu dzisiejszym w godzinach 13-23 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad.

Źródło:IMGW
Kolejny pożar sadzy
ZdarzenieW dniu dzisiejszym zastęp GBA z naszej jednostki skierowany został do pożaru sadzy w miejscowości Jelonki.
Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały także dwa zastępy (SHD23, GBA) z JRG 3 Pasłęk.
Pożar sadzy
Pożar sadzyDzisiaj o godzinie 17 dwa zastępy z naszej jednostki zadysponowane zostały do pożaru sadzy w miejscowości Nowe Kusy. Na miejsce zdarzenia skierowany został także zastęp SHD23 z JRG 3 Pasłęk.
Uwaga przymrozki
uwaga_mrózOd 12 do 14 maja w godzinach nocnych prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, powodujących miejscami przyrost pokrywy śnieżnej. Wystąpienie opadów śniegu oraz spadek temperatury przy gruncie poniżej 0°C może spowodować miejscami zjawisko oblodzenia dróg i chodników.

Źródło: www.imgw.pl

Jest to zjawisko rzadko spotykane w miesiącu maju dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaPrognoza zagrożeń - prognoza na okres trzech kolejnych dni, zawierająca informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej, niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.
Przebieg: W ciągu dnia prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie około 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. W nocy oraz nad ranem prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, a na północnym zachodzie do 75 km/h, z północnego zachodu i północy. Ponadto przewiduje się spadek temperatury do -1°C, przy gruncie do -3°C, który miejscami może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
Czas wydania: 2020-05-10 13:28:00
Synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Siemieniuk
źródło: IMG-PIB Link
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenie 32/2020
Ważne:
Od: 2020-05-11 22:00
Do: 2020-05-12 06:00
woj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Opady śniegu
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, powodujących miejscami przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia do 3 cm. Wystąpienie opadów śniegu oraz spadek temperatury przy gruncie poniżej 0°C może spowodować miejscami zjawisko oblodzenia dróg i chodników.
Uwagi: Brak.
synoptyk IMGW-PIB: Wiesław Winnicki
Czas wydania: 2020-05-11 12:04
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad.
Uwagi: Brak.
źródło: IMGW-PIB Link


Wygenerowano w sekund: 0.01 140,320 unikalne wizyty