Ćwiczenia Gminne
Ćwiczenia GminneW dniu dzisiejszym odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rychliki. Ćwiczenia odbyły się na terenie obiektu Wysoka Group sp.z o.o w Wysokiej.

Zadaniem ćwiczących było:

• ugaszenie symulowanego pożaru , odnalezienie i ewakuacja osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy

• wydobycie spod elementu konstrukcyjnego drugiej osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej KPP

• odnalezienie oraz ewakuacja butli z gazem propan - butan z pomieszczenia objętego pożarem oraz jej schładzanie.

Nad całością ćwiczeń z ramienia KM PSP w Elblągu czuwał mł.asp. Łukasz Pocałujko, a także Komendant Gminny ZOSP RP w Rychlikach dh Wiesław Walewski oraz Pan Robert Cytrycki p.o. inspektora d/s bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego U.G. Rychliki.
Zaproszonymi obserwatorami byli: dh Ryszard Janusz - Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Elblągu, Zbigniew Lichuszewski - Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Rychlikach, a zarazem Wójt Gminy Rychliki.
Ćwiczenia przebiegały zgodnie z założeniem taktycznym oraz zachowaniem zasad BHP.
Po zakończeniu ćwiczeń była pora na ich podsumowanie oraz strażacką grochówkę.
Siły i środki użyte do ćwiczeń:

• 349 N 74 GBA 3/24 OSP Jelonki

• 349 N 72 GLBA 1/1/24 OSP Jelonki

• 349 N 71 GBA 2,5/24 OSP Rychlik

• 349 N 73 GCBA 6/32 OSP Rychliki

• 347 N 73 GLM8/8 OSP Święty Gaj

• 347 N 72 GBAM 2,5/8/8 OSP Kwietniewo

Składamy serdeczne podziękowania Panu Mirosławowi Barańskiemu -właścicielowi Wysoka GROUP sp.z o.o za udostępnienie obiektu do ćwiczeń, dh Piotrowi Dudycz za przygotowanie pozorantów, Wójtowi Gminy Rychliki Panu Zbigniewowi Lichuszewskiemu za pomoc i wsparcie finansowe ćwiczeń, mł.asp. Łukaszowi Pocałujko za nadzór nad całością ćwiczeń oraz wszystkim druhom za udział w ćwiczeniach.

Opracował
Komendant Gminny ZOSP RP w Rychlikach