uwaga_burzaOd: Poniedziałek 31.08 07:30 Do: Wtorek 01.09 07:30
Burze
Opis: Prognozuje się wystąpienie w dzień burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.
uwaga_burzaOd: Niedziela 30.08 07:30 Do: Poniedziałek 31.08 07:30
Intensywne opady deszczu
Opis: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm, lokalnie 40 mm.
uwaga_burzaOd: Niedziela 23.08 07:30 Do: Poniedziałek 24.08 07:30
Burze
Opis: Prognozuje się wystąpienie lokalnych burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h.
Pożar ścierniska
NewsDzisiaj tuż przed godziną 14 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru ścierniska w miejscowości Marwica. W związku ze zgłoszeniem, iż pożar zbliża się do najbliższych zabudowań do zdarzenia zadysponowano jednocześnie zastęp GBA z JRG 3 w Pasłęku oraz zastęp GBA Z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychlikach. Na szczęście pożar szybko udało się zlokalizować i ugasić.
Ponowne zamknięcie drogi Rychliki-Rejsyty
UWAGA!!!

W DNIACH 22-23 LIPCA 2020 R. PONOWNIE NASTĄPI CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE DROGI RYCHLIKI-REJSYTY NA CZAS WYLEWANIA ASFALTU (TZW. WARSTWY ŚCIERANIA). URUCHOMIONY ZOSTANIE OBJAZD PRZEZ GOŁUTOWO.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!

źródło: Link
Tragicznie zakończone poszukiwania
Tragicznie zakończone poszukiwaniaW dniu dzisiejszym kilka minut po godzinie 10 zastęp z naszej jednostki zadysponowany został do pomocy policji w poszukiwaniach osoby zaginionej, która ostatnio widziana była w okolicy jeziora Korsuń w miejscowości Kiersity.
Niestety, po kilku godzinach płetwonurkowie wyłowili ciało 25 letniego mężczyzny.
Strażak zmarł podczas prowadzenia działań gaśniczych
Strażak zmarł podczas prowadzenia działań gaśniczychWczoraj 15.07.2020 podczas gaszenia stodoły w miejscowości Sznyfin w powiecie Poznańskim zasłabł jeden ze strażaków z OSP w Buku. Strażak nagle źle się poczuł, stracił przytomność poczym doszło do utraty funkcji życiowych. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia zespół lotniczego pogotowia ratunkowego. Skuteczne działania ratowników spowodowały przywrócenie funkcji życiowych co umożliwiło transport poszkodowanego do szpitala w Poznaniu. Niestety 56 letni druh zmarł w szpitalu.
uwaga_burzaOstrzeżenie meteorologiczne:
Burze z gradem
prawd. 75%
Przebieg: Miejscami prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

Od: 2020-07-16 13:00
Do: 2020-07-16 23:00
synoptyk IMGW-PIB: Maciej Maciejewski
Czas wydania: 2020-07-16 08:02
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
Uwaga Czasowe zamknięcie drogi Rychliki-Rejsyty
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaDzisiaj od godziny 16.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.
Najgroźniejsze burze z lokalnymi porywami do 110 km/h, spodziewane są w godzinach wieczornych i nocnych.

Źródło:IMGW
Bitwa o wozy
Bitwa o wozyW najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Ten rok jest ważny dla naszej małej społeczności nie tylko dlatego, że wybieramy głowę naszego państwa ale również mamy możliwość doposażyć naszą gminę w nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.
Zasady są proste, wystarczy spełnić swój społeczny obowiązek i uczestniczyć w II turze wyborów prezydenckich. Gmina należąca do byłego województwa elbląskiego, która wykaże najwyższą frekwencję otrzyma promesę na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.
Nie bądź obojętny, każdy głos się liczy.